ŞADUMAN KARACA DETOKS ve ALKALİ BESLENME EĞİTİM KAMPI


01-06 Haziran 2021

Nature Village Olympos sürdürülebilir yaşam ve daha da özelinde sürdürülebilir turizm ilkeleriyle paralel bir felsefeyle çalışmaktadır. Amacımız doğayı olduğu gibi koruyarak, doğal ortamlarda daha çok insanın vakit geçirmesini sağlamak,

hareketi özendirmek, tüketimin azaltılıp üretimin özendirilmesini sağlayacak ortam yaratmaktır. Üreterek, yeni şeyler öğrenecekleri ve bunları paylaşacakları insanlarla bir arada olmalarını sağlamaktır. Bu nedenle zaman zaman konusunda uzman kişileri tesisimize davet ediyoruz onlarla dinlenirken huzurlu bir ortamda hem yeni şeyler öğreniyor hem de verimli zaman geçiriyoruz.

Şaduman Hocamızla Nature Village Olympos’da geçireceğiniz zaman boyunca kışın, hastalıkların, hareketsiz ve nefessiz kalmanın sıkıntılarını vücudumuzdan atıp be- densel ve ruhsal olarak tam bir arınma yaşayabileceksiniz. Doğal bir ortamda alkali beslenip, bol bol yoga ve yürüyüş yapıp temiz havanın ve Akdeniz güneşinin tadını çıkaracaksınız. 6 günlük programımızın öncesinde dilerseniz Şaduman Hocamızın ile- teceği detoks uygulamalarına da başladığınızda, arınmayı tam anlamıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.

ŞADUMAN KARACA KİMDİR?

Şaduman Karaca, 1964 yılında Ordu’da doğdu. 1985’te Almanya’ya gitti. 1986-1992 yılları arasın- da Berlin Humboldt Üni- versitesi’nde Felsefe eği- timi aldı. 1989’da anne

oldu. 1998-2002 yılları arasında Humboldt Üniversitesi Etnoloji Bölümü’nde doktora çalışması yaptı. Takip eden senelerde Do- ğal Tıp eğitimlerini (Genel Tıp, Fitoterapi, Homeopati ve diğer doğal tedavi yöntem- lerini içeren eğitimleri) tamamladı. 2006 senesinde Doğal Tıp Uzmanlığı Sınavı’nı geçerek Almanya’da Muayenehane Açma- ya Hak Belgesi’ne (Heilpraktikerin) sahip oldu. Bununla beraber yoga eğitmenliği, Şiatsu, Mediasyon (Uzlaştırıcılık) eğitim- leri aldı. 2009-2011 yılları arasında Hum- boldt Üniversitesi’nde İletişim ve Davra-

nış Eğitmenliği Eğitimi’ni bitirdi. Şaduman Karaca Almanya’da 1990 yılından itibaren Pedagog, Psikosos- yal Danışman ve Eğitimci olarak ve 2006-2012 yılları arasında da Doğal Tıp Uz-

manı (Naturopat) olarak çalışmıştır. Türki- ye’de 2010 yılından beri Doğal Tıp alanın- da başta Fitoterapi kursları olmak üzere çeşitli eğitimler vermektedir. MEB onaylı bir Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı eğitimi vermiştir. 2014 -2018 yıllarında Üsküdar Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Türkiye doğasında yetişen ve tarımı yapılan tıbbi ve aromatik bitkilerin halk sağlığını korumak için uygun kalite ve formda sunulmasını sağlamak ve bu konuda eğitimli insan yetiştirmek ama- cıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

2009 yılından bu yana her yıl Alkali Diyetle Detoks kampları yönetmektedir. Şaduman Karaca, FİTOSOFİA AKADEMİ’yi kurmuştur (www.fitosofia.com.tr) ve tüm eğitim ve danışmanlık hizmetleri altında sunmaktadır.

Program 5 gece 6 günlüktür (1-6 Haziran 2021) ve detaylara aşağıda yer verilmiştir. Nature Village Olympos tesisinde tek kişi veya 2 kişilik odalarda konaklama yapıla- caktır. Kendi çadırları ile katılmak isteyenler için tesiste uygun yer gösterilecektir.

Katılımcıların başvuru esnasında sağlık durumları, alerjileri ve gıda intoleransları hak- kında bir form doldurulması gerekmektedir. Söz konusu form programa katılmaya uygun olup olmadığınız hakkında değerlendirme yapılabilmesi açısından çok önemli. Kampa katılmasında sakınca olmayan kişilere kampa gelmeden önce neler yapacak- larına ilişkin bilgiler önceden Şaduman Hanım tarafından hazırlanan “Detoks kampı hakkında bilgilendirme ve kampa hazırlık” maili üzerinden iletilecektir.

Ana ve ara öğünlerde alkali yiyecekler servis edilecektir. Mutfağımızda yerel üre- ticilerden temin edilen kimyasal ve ilaç kullanılmaksızın yetiştirilmiş ürünlerin kul- lanımına dikkat edilecektir. Günde 3 kez Şaduman Hanım’ın takibi ile katılımcıların hassasiyetleri dikkate alınarak kişiye özel hazırlanacak detoks çayları içilecektir.

Arınmanın en önemli adımlarından biri hepimizin bildiği gibi bol hareket. Bu nedenle her sabah yaklaşık 90 dakika boyunca yoga ve bol bol yürüyüş planlanmıştır.

Sizlere girişte verdiğimiz özel vücut fırçalarını her gün nasıl kullanacağınızı, masaj yağını nasıl hazırlayacağınızı yapacağımız bilgilendirme sohbetleri ile anlatacağız. Ayrıca akşamları yapılacak sohbet toplantılarıyla “Fitoterapi nedir?”, “Detoks çayla- rında hangi bitkileri kullanırız?”, “Bu bitkilerin özellikleri nedir?” gibi pek çok konuyu öğrenme fırsatınız olacak. Detoks programı dahilinde beslenip, hareket ederken aynı zamanda bu konu ile ilgili, kendi kendinize uyulabileceğiniz pek çok faydalı bilgi edindiğiniz bir eğitim almış olacaksınız.

 

Fiyatlamalara ilişkin detaylı bilgiler şu şekildedir.
 

1-6 Haziran 5 gece 6 gün

Bungalowda tek kişi Bungalowda çift kişi
 

Toplam Kamp Ücreti

 

5200

 

8150

Kişi Başı  

5200

 

4075

 

Ücrete arınma program bilgileri ve eğitimi, konaklama, ana ve ara öğünler ve detoks çayları dahildir. Ambalajlı yiyecek ve içecekler ücretlidir. IBAN: TR78 0006 4000 0016 2900 2359 89 RTM SORUMLU TURİZM YÖNETİMİ LTD.ŞTİ.

Günlük örnek program aşağıdaki şekildedir.

Saat 1 Haziran 2 Haziran 3 Haziran 4 Haziran 5 Haziran 6 Haziran
8.00 1. DETOKS ÇAYI 1. DETOKS ÇAYI 1. DETOKS ÇAYI 1. DETOKS ÇAYI 1. DETOKS ÇAYI
8.30 YOGA YOGA YOGA YOGA YOGA
10.00 1. ANA ÖĞÜN 1. ANA ÖĞÜN 1. ANA ÖĞÜN 1. ANA ÖĞÜN 1. ANA ÖĞÜN
11.00 SERBEST ZAMAN SERBEST ZAMAN SERBEST ZAMAN SERBEST ZAMAN
12.00 GÜNÜN PROGRAMI GÜNÜN PROGRAMI PAZAR PROGRAMI GÜNÜN PROGRAMI
13.00 ARA ÖĞÜN ARA ÖĞÜN ARA ÖĞÜN ARA ÖĞÜN KAMPTAN AYRILIŞ
14.00 KAMPA GİRİŞ/ DE- TOKS ÇAYI 2. DETOKS ÇAYI 2. DETOKS ÇAYI 2. DETOKS ÇAYI 2. DETOKS ÇAYI
15.00
17.00 ANA ÖĞÜN 2. ANA ÖĞÜN 2. ANA ÖĞÜN 2. ANA ÖĞÜN 2. ANA ÖĞÜN
18.00 SERBEST ZAMAN SERBEST ZAMAN SERBEST ZAMAN SERBEST ZAMAN
20.00 2. DETOKS ÇAYI 3. DETOKS ÇAYI 3. DETOKS ÇAYI 3. DETOKS ÇAYI 3. DETOKS ÇAYI
EĞİTİM EĞİTİM EĞİTİM EĞİTİM EĞİTİM

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Tesisimiz 52 dönüm arazi içinde yer alan 8 birbirinden bağımsız bungalov, restaurant ve mutfak binası, yönetim binası, 250 metrekare aktivite çadırı, ateş çemberi, havuz ve Gu- est House’dan oluşmaktadır. Havuz kimyasalsız temizlenmekte ve jet stream bulunmaktadır. Tesiste ücretsiz olarak bisiklete binebilir (4 bisiklet mevcuttur), bahçede satranç, bocce ve masa tenisi (topları bizden temin edebilirsiniz), Akşamları dilerseniz ateş çemberi etrafında sohbet edebilir ya da çadırda güzel müziklerle dans gecesi yapabilirsi- niz. Açık havada sinema izlemek isterseniz bunu da organize edebiliriz.
 • Tarafımızca sağlanan aktivitelerde kullanılacak malzemeler kamp fiyatına Yoga dersi için şahsi yoga matlarını getirmeleri sağlık açısından tavsiyemizdir. Yanınızda at kılı selülit ve masaj fırçanızı da getirmenizi istiyoruz.
 • Yanınızda su mataralarınızı, rahat yoga ve yürüyüş kıyafetlerinizi, ara öğünümüzü ve içe- ceğinizi taşıyabileceğiniz küçük bir sırt çantanızı güneşten korunmak için şapka ve güneş kremlerinizi getirmeyi unutmayınız.
 • Pandemi dolayısıyla genel bir yasak veya seyahat kısıtlaması durumunda ücretlerin tamamı iade edilir veya başka bir kampa
 • Tesisimizde korona ile ilgili tüm önlemler alınmıştır. Odalar çamaşır suyu ile temizlenmekte, buhar makinesi ve dezenfektan ile dezenfekte Etkinliklerde sosyal mesafe kuralına dikkat edilmekte, maske ve eldiven kullanılmaktadır. Tüm yaşam alanları sıklıkla dezenfekte edilmektedir. Katılımcıların günlük ateş ölçümleri yapılmaktadır. Girişte hes kodu sorgulaması yapılmaktadır.

Dışarıdan yiyecek ve içecek kabul edilmemektedir.

 • Akşam 00’dan sonra havuza girilemeyecektir.
 • Kampa katılanlar bu kuralları kabul etmiş sayılır.
 • Ulaşım katılımcılara

ELİNE İLE EBEVEYN ÇOCUK SAĞLIKLI YAŞAM KAMPI

CELİNA İLE EBEVEYN ÇOCUK SAĞLIKLI YAŞAM KAMPI

16-20 Haziran 2021

4 gece 5 gün

Nature Village Olympos olası yaşam ve daha da özelinde sırayla turizm ilkeleriyle paralel bir felsefeyle çalışmaktadır. Amacımız doğayı olduğu gibi koruyarak, doğal ortamlarda daha çok insanın vakit geçirmesini sağlamak, hareketi özendirmek, tüketimin azaltılıp üretimin özendirilmesini sağlayacak ortam yaratmaktır. Üreterek, yeni şeyler öğrenecekleri ve Bunları paylaşacakları insanlarla bir arada olmalarını sağlamaktır. Bu işte zaman zaman uzman kişileri görevimize davet etmek üzereyken yeni şeyler öğreniyor hem verimli zaman geçiriyoruz.

Celina ile Sağlıklı Yaşam Kampı’nda Celina Stamboli Rodriguez ile Nature Village Olympos’da geçireceğiniz zaman boyunca pandemi stresini atıp çocuklarınızla harika aktiviteler yapacaksınız. Doğal bir beslenip beslenip, bol bol yoga ve yürüyüş yapıp temiz havanın ve Akdeniz güneşinin tadını çıkaracaksınız.

Celina Stamboli Rodriguez kimdir?

Akademisyenlik kariyerinin ardından fitness sektöründe ortaya çıktı Celina Stamboli Rodriguez bir emin konvonsiyonel fitnessda eğitmen olarak çalıştı. Dünya grup fitness lideri Les Mills’in tanıtıcı eğitmenleri arasında yer aldı. Aynı firmanın Türkiye koordinatörü olarak görev aldı. Daha sonra Paris fitness dünyasınını lider grubu CMG’de yönetici olarak çalıştıktan sonra geçirdiği sakatlığın ardından iyi yaşam alanında uzmanlaşmıştır. “Pilates”, “hipopresif jimnastik”, “myofasyal esnetme”, “tetik noktası masajı”, “oto masaj” uyguladığı yöntemlerdendir. Bir yandan da sağlık koçluğu alanında eğitimlerini sürdürmektedir .. Lisans ve yüksek eğitimlerinden sonra halen College of Natural Health’de sağlık koçluğu alanında doktora programı devam etmektedir.Özelikle ağrı yönetimi, kadın sağlığı, asit-baz dengesi üzerine çalışan Celina Stamboli Rodriguez bireylerin kendi sağlıklarının incelediklerini almaları için çabal. Sağlıklı olabilmelerinin temelinin çocuklukta atıldığına inandığı için çocuklara yoga aktivitesi konuları da başlatıldı. 2 çocuk annesidir.

Nature Village Olympos tesisinde 2-3 kişilik bungalovlarımızda konaklama yapılacaktır.

Fiyatlamalara detaylı bilgiler şu şekildedir.
16-20 Haziran (4 gece-5 gün) tek ebeveynli çift ​​ebeveynli
Aile Başı Kamp Ücreti 4.400 TL 5.200 TL

Ebeveyn ve 10 yaş altı çocuk veya anne baba ve 10 yaş altı çocuk olarak çocukları. Aynı bungalovda 10 yaş üstü ikinci çocuk ücreti olarak günlük +200 tl ilave aynı. Ücrete dahil fiyatlar “Celina ile Sağlıklı Yaşam Aktiviteleri”; aktivitede kullanılacak malzemeler, konaklama, ana ve ara öğünler yapılabilir. Ambalajlı yiyecek ve içecek, kahve ücretlidir.

IBAN: TR78 0006 4000 0016 2900 2359 89 RTM SORUMLU TURİZM YÖNETİMİ LTD.ŞTİ.

Günlük örnek programı aşağıdaki şekildedir.

Saat 1. Haz 2. Haz 3. Haz 4. haz 5. Haz
8.30 SABAH SPORU SABAH SPORU SABAH SPORU SABAH SPORU
09.00 KAHVALTI KAHVALTI KAHVALTI KAHVALTI
11.00 AİLE AKTİVİTESİ (gnyk) YOGA AKTİVİTESİ
UZAYA YOLCULUK
YOGA AKTİVİTESİ / KİTAPSIZ SÖYLEŞİ
12.00 SERBEST ZAMAN SERBEST ZAMAN SERBEST ZAMAN SERBEST ZAMAN
13.00- ÖĞLE YEMEĞİ ÖĞLE YEMEĞİ ÖĞLE YEMEĞİ KAMPTAN ÇIKIŞ
14.00- KAMPA GİRİŞ SERBEST ZAMAN SERBEST ZAMAN SERBEST ZAMAN
15.00 TANIŞMA ÇEMBERİ
16.00 KAMPIMIZI TANIYALIM
17.00 HAVUZ YA DA
ORMAN YÜRÜYÜŞÜ
ANNE BABALARA /
ÇOCUKLARLA SOKAK OYUNLARI
ANNE BABA /
ÇOCUKLARLA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ VE ELİŞİ
ANNE BABA FAALİYETİ /
DOĞA KEŞFİ / BOCCE
SERBEST ZAMAN SAĞLIKLI ÇOCUKLUK SÖYLEŞİ
19.00 AKŞAM YEMEĞİ AKŞAM YEMEĞİ AKŞAM YEMEĞİ AKŞAM YEMEĞİ
20.00 MASAL ÇEMBERİ MASAL ÇEMBERİ MASAL ÇEMBERİ MASAL ÇEMBERİ
 • 52 dönüm arazi içinde yer alan8 bağımsız bağımsız bungalov, restoran ve mutfak binası, yönetim binası, 250 metrekare aktivite çadırı, ateş çemberi, havuz ve GuestHouse’dan oluşmaktadır.Havuz kimyasalsız temizlenmekte ve jet akışı bulunmaktadır. Tesiste ücretsiz olarak bisiklete binebilir (4 bisiklet mevcuttur), bahçede satranç, bocce ve masa tenisi (bizden temin edebilirsiniz), oynayabilir.Akşamları ateş çemberi sohbet edip çadır çadırda güzel müziklerle dans gecesi yapacağız.
 • Sürülen aktivitelerde malzemelerde kamp fiyatına. Yoga dersi için şahsi yoga matlarını getirmeleri sağlık tavsiyemizdir. Atölyelerde kullanılan malzemeler ücretsizdir.
 • Yanınızda su mataralarınızı, rahat yoga ve yürüyüş giysilerinizi, ara öğünümüzü ve içeceğinizi uygulayabileceğiniz küçük bir sırt çantanızı güneşten koruymak için şapka ve güneş kremlerinizi bırakmayı unutmayınız.
 • Pandemi genel bir yasak veya kısıtlaması ücretlerin iade edilir veya bir kampa ertelenebilir.
 • Tesisimizde corona ile ilgili tüm satın alındı. Odalar temiz suyu ile temizlenmekte, buhar makinesi ve dezenfektan ile dezenfekte edilmektedir. Etkinliklerde sosyal mesafe kuralına dikkat edilmekte, maske ve kullanılır. Tüm yaşam alanları dezenfekte yapılmaktadır. Günlüklerin günlüklerin ölçümleri yapılmaktadır. Girişte hes kodu sorgulaması yapılmaktadır.
 • Dışarıdan yiyecek ve içecek kabul edilmiyor.
 • Akşam 20.00’dan sonra havuza girilemeyecektir.
 • Kampa katılanlar bu kuralları kabul etmiş sayılır.
 • Ulaşım katılımcılara aittir.

YEŞİM AYKIN EMEL OĞUZ KAMPI

YEŞİM AYKINLA EKOPRINT ve EMEL OĞUZLA KEÇE ATÖLYELİ TATİL

 23-27 Haziran 2021

4 gece 5 gün

Nature Village Olympos sürdürülebilir yaşam ve daha da özelinde sürdürülebilir turizm ilkeleriyle paralel bir felsefeyle çalışmaktadır. Amacımız doğayı olduğu gibi koruyarak, doğal ortamlarda daha çok insanın vakit geçirmesini sağlamak, hareketi özendirmek, tüketimin azaltılıp üretimin özendirilmesini sağlayacak ortam yaratmaktır. Üreterek, yeni şeyler öğrenecekleri ve bunları paylaşacakları insanlarla bir arada olmalarını sağlamaktır. Bu nedenle zaman zaman konusunda uzman kişileri tesisimize davet ediyoruz onlarla dinlenirken huzurlu bir ortamda hem yeni şeyler öğreniyor hem de verimli zaman geçiriyoruz.

Yeşim Aykın ile Ekoprint

Eğitimler temel seviyeden itibaren başlayacağı İçin ekolojik baskı ve doğal boya öğrenme gönüllüsü her birey için uygundur.

Temel ekolojik baskı eğitimi

Öncelikle ekolojik baskı nedir, ekolojik baskı İçin kullanabileceğimiz kumaşlar nelerdir, kumaşlarımızı ekolojik baskı İçin nasıl hazırlamalıyız, hangi bitki, çiçek, yaprakları kullanabiliriz gibi sorulara cevaplar verip, sonrasında 45-150 cm ölçülerinde saf ipek kumaş üzerinde öğrendiklerimizi uygulayacağız.

İleri seviye ekolojik baskı eğitimi

İlk gün öğreneceğimiz bilgilerin üzerine bu eğitimde kumaşlarımızı boyamak İçin doğal boya hazırlamayı öğreneceğiz. Doğal boya hazırlamak İçin hangi bitki, kök, çiçek, yapraklardan faydalanabiliriz, mordan nedir, tanen nedir, sorularının cevaplarını öğrenip öncelikle kumaşımızı doğal boya ile boyayıp daha sonra çevrenden topladığımız bitki, çiçek ve yapraklar ile desenlendirip ekolojik baskı yapacağız.

Ekolojik Baskı ve Doku Çalışması

Kumaşlarımıza doku çalışması yapmak İçin hangi teknikleri kullanabiliriz, hangi malzemeler uygundur sorularını cevaplayıp, kumaşlarımıza hem doku hem de ekolojik baskı uygulaması yapacağız.

Deri üzerine ekolojik baskı tekniği

Gerçek deri üzerine ekolojik baskı çalışması nasıl yapılır, hangi deriler üzerine uygulanabilir, deri nasıl ekolojik baskıya hazırlanır gibi soruların cevaplarını öğrenip hep birlikte derimizi hem doğal boya ile renklendirip hem de ekolojik baskı uygulamasını yapacağız.

Emel Oğuz ile Keçe

İlk gün keçe ile çiçekler yapacağız

İkinci gün, keçe ile telefon kılıfı vb yapacağız

Üçüncü ve dördüncü gün keçe ve ipek ile şal yapacağız.

Program 4 gece 5 günlüktür (23-27 Haziran 2021) ve detaylara aşağıda yer verilmiştir.

Nature Village Olympos tesisinde tek kişi veya 2 kişilik odalarda konaklama yapılacaktır.

Fiyatlamalara ilişkin detaylı bilgiler şu şekildedir.
23-27  Haziran (4 gece 5 gün) Bungalow Tek Kişi Bungalow Çift Kişi
Toplam Kamp Ücreti 4700 7600
Kişi Başı 4700 3800

Ücrete eğitim, malzemeler, konaklama, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Ambalajlı yiyecek ve içecekler ücretlidir. Çay ücretsiz; kahve ve nescafe ücretlidir.  IBAN: TR78 0006 4000 0016 2900 2359 89  RTM SORUMLU TURİZM YÖNETİMİ LTD.ŞTİ.

Günlük örnek program aşağıdaki şekildedir.

saat 1.Haz 2.Haz 3.Haz 4.Haz 5.Haz
8.30 YOGA YOGA YOGA YOGA
10.00 KAHVALTI KAHVALTI KAHVALTI KAHVALTI
11.00-13.00 GÜNÜN PROGRAMI GÜNÜN PROGRAMI GÜNÜN PROGRAMI
13.00 KAMPA GİRİŞ SERBEST ZAMAN SERBEST ZAMAN SERBEST ZAMAN KAMPTAN AYRILIŞ
16.00-18.00 GÜNÜN PROGRAMI GÜNÜN PROGRAMI GÜNÜN PROGRAMI GÜNÜN PROGRAMI
19.00 AKŞAM YEMEĞİ AKŞAM YEMEĞİ AKŞAM YEMEĞİ AKŞAM YEMEĞİ
21.00 ATEŞ ÇEMBERİ DANS GECESİ SİNEMA GECESİ DANS GECESİ

    ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Tesisimiz 52 dönüm arazi içinde yer alan 8 birbirinden bağımsız bungalov, restaurant ve mutfak binası, yönetim binası, 250 metrekare aktivite çadırı, ateş çemberi, havuz ve Guest House’dan oluşmaktadır. Havuz kimyasalsız temizlenmekte ve jet stream bulunmaktadır. Tesiste ücretsiz olarak bisiklete binebilir (4 bisiklet mevcuttur), bahçede satranç, bocce ve masa tenisi (topları bizden temin edebilirsiniz) oynayabilirsiniz. Akşamları ateş çemberi etrafında sohbet edip, çadırda güzel müziklerle dans gecesi yapacağız, açık havada sinema izlemek de ayrı bir keyif olacak.
 • Tarafımızca sağlanan aktivitelerde kullanılacak malzemeler kamp fiyatına dahildir. Yoga dersi için şahsi yoga matlarınızı getirmeniz sağlık açısından tavsiyemizdir. Atölyelerde kullanılan malzemeler ücretsizdir.
 • Yanınızda su mataralarınızı, rahat yoga ve yürüyüş kıyafetlerinizi güneşten korunmak için şapka ve güneş kremlerinizi getirmeyi unutmayınız.
 • Tesisimizde konaklayan kişiler 3. kişi sorumluluk sigortası kapsamında sigortalıdır.
 • Pandemi dolayısıyla genel bir yasak veya seyahat kısıtlaması durumunda ücretlerin tamamı iade edilir veya başka bir kampa ertelenebilir.
 • Tesisimizde corona ile ilgili tüm önlemler alınmıştır. Odalar çamaşır suyu ile temizlenmekte, buhar makinesi ve dezenfektan ile dezenfekte edilmektedir. Etkinliklerde sosyal mesafe kuralına dikkat edilmekte, maske ve eldiven kullanılmaktadır. Tüm yaşam alanları sıklıkla dezenfekte edilmektedir. Katılımcıların günlük ateş ölçümleri yapılmaktadır. Girişte hes kodu sorgulaması yapılmaktadır.
 • Dışarıdan yiyecek ve içecek kabul edilmemektedir.
 • Akşam 20.00’dan sonra havuza girilemeyecektir.
 • Kampa katılanlar bu kuralları kabul etmiş sayılır.
 • Ulaşım katılımcılara aittir.

 SİBEL AYDOĞMUŞ İLE SOMATİK DUYGUSAL GRUP TERAPİSİ KAMPI

SİBEL AYDOĞMUŞ İLE SOMATİK DUYGUSAL GRUP TERAPİSİ KAMPI

Bedeninizde kayıtlı olanı bulmaya hazır mısınız?

Tarih: 23 – 30 Ağustos 2021

Yer: Nature Village Olympos

İçerik ve Akış:

Herkese merhaba. Hayatın bizi yaralarımızla tanıştırması genelde çok ani ve beklenmedik olur. Bazen hiç ummadığın anda başına gelen bir olay, bazen de aklına her gün gelen ama seni “artık” hiç etkilemediğine kendini inandırdığın o eski olay seni şimdiden alır götürür başka yerlere.

Seni ilerlemekten alıkoyan olayların etkileriyle uğraşırken, bir yandan da devam eden bir hayata uyum sağlamak zorunluluğu hissedersin. İşte böyle başlar tüm hikâye. Yola devam edebilmek için ortaya çıkan ve seni zorlayan duygularını bedeninde bazı bölgelere sıkıştırırsın bazen. Bazen de onları bastırabilmek için başka duyguları daha ön planda tutar ve fark etmediğin baş etme stratejileri geliştirirsin.

Somatik duygusal psikoterapi, beden odaklı bir psikoterapi yöntemidir. Bedenselleştirme yapmadan sağaltımın tam olarak gerçekleşemeyeceğini savunan bir duygusal sağaltım tekniğidir. Duygunun bedenlenmesi zihnin çok üstünde bir deneyimdir. Kişiyi var olan semptomlarının kaynağına doğrudan yaklaştıran ve bedensel deneyimlerle sağaltımı derinleştiren bir tekniktir.

Bu kampta somatik psikolojinin ve enerji bedenin çalışma prensiplerine giriş yapacağız ve her grup terapisi saatinde katılımcılarımızdan bir kişinin sorununa odaklanarak uygulamada bulunacağız. Bunu yaparken;

 • Savunma mekanizması olarak kullandığımız duyguları ve bu duyguların hayatımızda ne tür “savunmacı” işlevlere sahip olduğunu keşfedeceğiz.
 • Savunma duygularının altında kalan ve fark etmekten kaçındığımız “asıl” duyguları gerecek ve asıl duyguları yeniden işlemden geçireceğiz.
 • Böylelikle duyguyla daha “arkadaşça” yaşama ihtimalini keşfedecek ve duyguların (ne kadar olumsuz olursa olsun) canlandırıcı etkilerini hayatlarımıza davet edeceğiz.
 • Enerji beden ve fiziksel beden üzerinde çalışarak duyguların hareketine ve genişlemesine destek verebilecek bir bedene sahip olmanın yollarını keşfederken, yeni öğrenmelerle regülasyon ve nöroplastisite kapasitemizi artıracağız.

Kimler Katılabilir?

Grup içinde şifa bulmak binlerce yıldır çeşitli kabilelerin yaptığı ve psikoterapi ekollerinin de uyguladığı bir yoldur. Grup terapilerinde, bireysel terapi seanslarının ötesinde, kişi,yaşadığı problemlerle bir grup içinde var olmayı, kabul görmeyi deneyimler ve tek çabalayanın kendisi olmadığını, sorunlarla baş ederken yalnız kalmak zorunda olmadığını kavrar. İşte bu kampa mesleğiniz, yaşınız ve deneyimleriniz nasıl olursa olsun, belirli bir zorlanma içinde olan isteyen herkes katılabilir. Bu kampa katılmak için zorlanmaların illaki çok ağır ve baş edilemeyecek kadar güçlü olması gerekmez. Kamp boyunca edineceğiniz Somatik Psikoloji bilgileri, hayatınıza bambaşka bir çerçeveden bakmanızı kesinlikle sağlayacaktır.

Somatik Psikoloji alanında derinleşmek ve uygulayıcı olmak isteyen yoga uzmanları, psikologlar ve sağlık çalışanları için de oldukça temel bir uygulama kampıdır. Yoga uzmanları bu kampta enerji beden alanında derinleşme ve bunu yoga pratikleriyle bütünleştirme fırsatı bulacak ve bu sayede derslerinde daha şifalı ve geniş bir alan yaratabilecekler. Psikoloji alanında çalışanlar için danışanlarla çalışmada daha incelikli ve derin bir alan olan enerji beden konusunda keşifler yaparak, daha bütüncül bir uygulama alanına girecekler

Program:

İlk gün: 23 Ağustos 2021

11:30 Kampa giriş
13:00 Açılış çemberi
14:30 Öğle yemeği
17:00 Teori
18:00 Grup terapi

Diğer günler: 24 – 29 Ağustos  2021

07:00 Meditasyon
07:30 Somatik hareket
08:30 Kahvaltı
12:00 Teori
13:00 Grup terapi
14:30 Öğle yemeği
17:00 Teori
18:00 Grup terapi

Son gün: 30 Agustos 2021

07:00 Meditasyon
07:30 Somatik hareket
08:30 Kahvaltı
11:30 Kapanış çemberi
13:00 Kamptan ayrılış

Konaklama ve Ücret:

 • Kamp Nature Village Olympos tesisinde 2-3 kişilik odalarda konaklama şeklinde yapılacaktır.
 • Kamp 8 bungalov için rezervasyon yapılması durumunda düzenlenecektir.
 • 23-30 Ağustos 2021 (7 gece – 8 gün) için fiyatlar
  • 2 kişilik odada kişi başı ücret 4100 lira
  • 3 kişilik odada kişi başı ücret 3750 lira
 • Kesin kayıt için ücretin 1000 Lira kaparo rezervasyon tarihinde (en geç 10 Mayıs 2021), geri kalan ücret ise kampa gelmeden hemen önce hesaba yatırılmalıdır.
 • Tesis 52 dönüm arazi içinde yer alan 8 birbirinden bağımsız bungalov, restoran ve mutfak binası, yönetim binası, 250 metrekare aktivite çadırı ve havuzdan oluşmaktadır.
 • Ücrete konaklama, kahvaltı, öğlen yemeği ve akşam yemekleri ve dahildir. Ambalajlı yiyecek ve içecekler ile kahve ücretlidir. Çay ücretsizdir.
 • Tesisimizde konaklayan kişiler 3. kişi sorumluluk sigortası kapsamında sigortalıdır.
 • Tesiste tüketilen ekstra ürünler otelden ayrılırken ödenir.
 • Tesise ulaşım katılımcılara aittir. Kamp ücretine dahil değildir.
 • Tesisimizde corona ile ilgili tüm önlemler alınmıştır. Odalar çamaşır suyu ile temizlenmekte, buhar makinesi ve dezenfektan ile dezenfekte edilmektedir. Etkinliklerde sosyal mesafe kuralına dikkat edilmekte, maske ve eldiven kullanılmaktadır. Tüm yaşam alanları sıklıkla dezenfekte edilmektedir. Katılımcıların günlük ateş ölçümleri yapılmaktadır.
 • Tesise kamp boyunca ziyaretçi veya diğer müşteri girişi yapılamamaktadır.
 • Dışarıdan yiyecek ve içecek kabul edilememektedir.
 • Akşam 20.00’dan sonra havuza girilemeyecektir.
 • Kampa katılanlar bu kuralları kabul etmiş sayılır.

SİBEL AYDOĞMUŞ KİMDİR?

Sibel, ODTÜ Psikoloji bölümünden mezun bir psikolog ve aynı zamanda bir yoga eğitmenidir. 2006 yılında Ankara Üniversitesi Adli Psikoloji bölümünde ve 2011 Yılında Ufuk Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü’nde master yapmış; 2017 yılında Prenatal-Perinatal Psikoloji ve Sağlık Derneği tarafından verilen Prenatal ve Perinatal Psikoloji Uzmanlık Eğitimi’ni tamamlamıştır. 1999-2003 yılları arasında “Sultans of the Dance” topluluğunda dans etmiş; 2003-2008 yılları arasında Hava Kuvvetleri Komutanlığında Psikolog olarak çalışmış; 2008-2011 yılları arasında TAV Ankara’da Eğitim Uzmanı olarak görev almış; sonrasında kariyerine İnsan Kaynakları alanında devam etmiş ve 2017 yılında İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalıştığı şirketten istifa ederek Kibele Akademi’yi kurmuştur.

Çalışma hayatı devam ederken, 2006 yılında yoga eğitmeni olmak üzere ilk eğitimini almıştır. 2006 Haziran ayından itibaren aktif olarak ders veren Sibel, bugüne kadar yaklaşık 6000 saat ders vermiş, alanında yetkin, insanları anlamakta, yönlendirmekte ve yol göstermekte oldukça başarılı ve dönüşüm yaratma konusunda oldukça tutkuludur.

Sibel merkezinde aktif olarak Psikolojik Danışmanlık yapmanın yanında hem yetişkinlere hem de hamilelere yoga dersleri vermekte; yine yetişkin ve hamile yogası eğitmenlik eğitimleri düzenlemektedir. Bunların yanı sıra, Sibel’in bugüne kadar almış olduğu sertifikalı/sertifikasız eğitimler şöyledir:

Psikoloji ve Kişisel Gelişim Eğitimleri:

 • Integral Somatik Psikoloji Eğitimi – Raja Selvam – Kasım 2009 – Mart 2021 (devam ediyor).
 • Somatik Deneyimleme Giriş Semineri – Sonia Gomez – Mayıs 2019
 • Erken Dönem Gelişimsel (Doğum ve Doğum Sonrası) Travmaları Şifalandırma – Myrna Martin (Eylül 2017-Eylül 2020) – devam ediyor
 • İçsel Doğum Doulalık Eğitimi – Julia Steils (Mart 2017-Haziran 2017)
 • Anne Karnında Gelişim ve Epigenetik – Associaton of Prenatal and Perinatal Psychology and Health (Mayıs 2015)
 • Sinirbilim ve Prenatal Psikoloji – Associaton of Prenatal and Perinatal Psychology and Health (Haziran 2015)
 • Prenatal ve Perinatal Psikolojide Somatik Uygulamalar – Associaton of Prenatal and Perinatal Psychology and Health (Eylül 2016)
 • Bağlanma ve Öğrenme – Associaton of Prenatal and Perinatal Psychology and Health (Ocak 2017)
 • Doğum, Doğum Sonrası ve Emzirme – Associaton of Prenatal and Perinatal Psychology and Health (Mart 2017)
 • Bağlanma Tarzları – Associaton of Prenatal and Perinatal Psychology and Health (Haziran 2017)
 • Prenatal Psikoloji Uzmanlık Programı – Associaton of Prenatal and Perinatal Psychology and Health (Mayıs 2015 – 2017)
 • Takım Oyunu Kurma ve Geliştirme Eğitimi – TAV Ankara (2008)
 • Etkin İletişim Eğitimi – TAV Ankara (2008)
 • Performans Yönetim Sistemleri ve Sistem Kurma – TAV Ankara (2009)
 • Travma Psikolojisi – Türk Psikologlar Derneği (2005)
 • Psikolojik İlkyardım Eğitimi – Hava Kuvvetleri Komutanlığı (2004)

Beden ve Hareket Odaklı Eğitimler:

 • Budokon Mobility Eğitmenliği – 50 Saat – Cameron Shayne (Mayıs 2019)
 • Budokon Yoga Eğitmenliği – 50 Saat – Ateş Bağdaş (Ocak 2019)
 • İleri Seviye Yoga Eğitmenliği – 300 Saat – World Peace Yoga School (Temmuz 2018)
 • Prenatal Yoga Eğitmenliği – 100 Saat – Yogaşala Ankara  (Mayıs 2013)
 • Githa ile Masaj Terapi Eğitimi – 200 saat  (2015-2016)
 • Anusara Yoga Eğitmenliği – 200 Saat – Chris Chavez Yoga (2010-2011)
 • Eğitmen Akademisi – 120 Saat – İzgören Akademi  (Sonbahar 2009)
 • Temel Yoga Eğitmenliği – 200 Saat – Zeynep Aksoy  (Ocak 2006-Haziran 2006)
 • Feldenkreis Temel Eğitimi – 10 Saat – Helin Şahin (Şubat 2018)
 • Psoas During Pregnancy, Birth and Postpartum – Liz Koch (Ekim 2017)
 • Prenatal ve Postnatal Yoga – Ana Davis (Haziran 2017)
 • Raja Yoga Workshop – Çetin Çetintaş – Ankara Yoga – 2016
 • Vinyasa Yoga Workshop – Nicole Ohme – Ankara Yoga – 2014/2015
 • Ayurvedaya Giriş – Ferhan Yüksel – (2014)
 • Çakralarla Dönüşüm – 100 Saat – Anodea Judith (Mayıs 2013 – Aralık 2013)
 • İç Beden Farkındalığı – 25 Saat – Naz Şarman – Yoga Darşan – 2011
 • Anusara Yoga Workshop – Bliss Brothers – Cihangir Yoga İstinye – 2011
 • Anusara Yoga Workshop – Sienna Sherman – Cihangir Yoga İstinye – 2011
 • Şehrin Ortasında İnziva – 30 Saat – David Cornwell (2008)
 • Jivamukti Yoga – Sharon Gannon & David Life (2007)
 • Hatha Yoga & Meditation Workshop – Zeynep Aksoy & David Cornwell (2007)
 • Reiki 1. ve Reiki 2. Seviye İnisiasyonları – Emel Farz (2005-2006)

Dans Eğitimleri:

 • Modern Dans Dersleri – Şafak Uysal – Tuana Sanat Kulübü (2003/2004)
 • Halk Dansları Dersleri – Tuana Sanat Kulübü (2003/2004)
 • Bale ve Modern Dans Dersleri – Gülüm Pekcan – Gülüm Pekcan Dans Okulu (2004/2005)
 • Yetişkin Balesi Dersleri – Oktay Keresteci ve Sibel Sürel – Sultans of the Dance (1999/2003)
 • Oryantal – Nesrin Topkapı (1999/2003)
 • Tap Dance – Sultans of the Dance (1999/2001 – Çeşitli avrupalı ve Amerikalı Hocalar)
 • Jazz Dance – Sultans of the Dance (1999/2001 – Çeşitli avrupalı ve Amerikalı Hocalar)
 • Jimnastik – Vera Malaholusca (1999/2003)
 • Modern Dans – Yıldız çankaya (1999/2001)
 • Tiyatro ve Sahnede Beden Kullanımı – Ali Sürmeli (1999/2000)
 • Ritm-Davul-Bendir-Darbuka dersleri – Ferruh Yarkın (1999/2002)
 • Halk Dansları Dersleri – Sultans of the Dance (1999/2003)
  • Halk Dansları Dersleri – Hoytur Halk Oyunları Derneği (1996/1999)

Eğlence Tatil ve Spor 

27 Haziran-03 Temmuz tarihleri arasında Antalya Polis Spor Gücü Kulübü ile ortaklaşa eğlence, tatil ve spor dolu harika bir kamp düzenledik.

Kampımızda katılımcı öğrencilerimiz değerli hocaları Roza Vinter ile birlikte gün boyu değişen saatlerde yoğun bir şekilde antrenmanlarını yaptılar. Antrenmanlarının yanı sıra tesisimiz havuzunda eğlendiler, hep birlikte öğretmenler eşliğinde taş boyama, makrome, takı tasarımı yaptılar, yerel rehberimiz ile birlikte orman yürüyüşünde ağaçlar, otlar, ormanda yaşayan canlılar ile ilgili bilgilendiler. Açıkhava sinemasında heyecanla izledikleri filmin devamı uyku saati geldiği için ertesi güne kaldığından  merak içinde uyudular…

Tüm bunları yaparken sağlıklı gıdalar yiyip tertemiz havayı soludular. Arkadaşları ile birlikte geçirdikleri zamanda neler yaptıklarını anlatmak anneleri ve babalarını gördüklerinde ilk yaptıkları şeydi.

Anne ve babaların ortak şikayeti ise; “Ama kamp boyunca çocuğum bizi hiç aramadı!” oldu:)

04/07/2020